1.- OBERTURA (Escoltar audio)
1.1.- Dolçainers i tabaleters del Grau
1.2.- Nanos de José Maria Illescas i Xamberga de La Barraca
2.- MITOLOGÍA (Escoltar audio)
2.1.- Animació Grup "AlcoZancos" (Alcossebre)
2.2.- Carrosa 1: el Neptú del Grau i la seua Cort de Sirenes.
2.3- Grup de danses "Arcude" de la Vall d'Uixó.
3.- HISTÒRIA (Escoltar audio)
3.1.- Associació Filà Mora d’Entrilles
3.1.1.- Desfilant (Filà mora)
3.1.2.- Carrossa 2 (Moros)
3.2.- Germandat dels Cavallers de la Conquesta
3.3.- Colla de Trabucaires Xaloc
3.4.- Pirates del Grau (Penya la Marxa)
3.4.1- Desfilant (La Marxa Pirates)
3.4.2- Carrossa 3 (Pirates)
3.5.- Grup de danses Atzavara
4.- EL MÓN DE LA MAR (Escoltar audio)
MARINERIA
4.1.- Mariners/rs Colla Els Il·legals
4.2.- Carrossa 4: Mariners i marineres Penya el Norai
4.3.- Colla Motoret + Particulars
4.4.- Carrossa 5: Carrossa mariners Colla Papa i Non
4.5.- Mariners/rs Colla Paranoia
4.6.- Carrossa 6: Colla Papa i Non
4.7.- Mariners/rs Penya La Marxa
4.8.- Carrossa 7: CEAM Sant Pere
4.9.- Grup de Danses Biniesma de Moncofa
LA VENDA DEL PEIX
4.10.- Colla Per Collons
4.11.- Gent a peu Pescateres
4.12.- Carrossa 8: CEIP Juan Sebastián Elcano
4.13.- Colla de Gegants i Cabuts d'Onda
REMENDADORES
4.14.- Gent a peu Remendadores Aula Debate
4.14.1- Carrossa 9: Aula Debate
4.15.- Grup de Danses El Forcat
5.- RECORDS DEL GRAU (Escoltar audio)
5.1.- Carrossa 10: Penya el Congre - "Concurs de dibuix"
5.2.- Grup de Danses Ramell
5.3.- Carrossa 11: Penya el Serrallo - Pescant al Far i amb canya.
5.4.- Grup de Danses La Nova Escola
5.5.- Carros engalanats i Panderola de la Federació de Colles de Castelló.
5.6.- Grup de danses “El Torrelló” d'Almassora
5.7.- Carrossa 12: Associació de Jubilats la Panderola
6.- CLOENDA
6.1.- Carrossa 13: Falla Corts Valencianes Poligon III (Vall d'Uixó)
6.2.- Grup de Danses Illes Columbretes del Grau
6.3.- Carrossa 14: Regina Infantil i Cort d’Honor
6.4.- Carrossa 15: Regina Major i Cort d’Honor
6.5.- Pregoner + Caragoles de La Barraca
6.6.- Unió Musical del Grau |